Home

TASHI NORBU

Tashi Norbu

Interview:

Tashi Norbu

05-01-2012

Nederland

http://www.tashinorbu.be

Tashi Norbu, storyteller in art
De Tibetaanse kunstenaar Tashi Norbu is als Thangkaschilder opgeleid in de kloosters van de Dalai Lama in Dharamsala (India) en heeft daarna de kunstacademie Sint Lucas gevolgd in Gent.
Hij ontwikkelt zich steeds meer als contemporary artist. In zijn kunstwerken is een duidelijke mengeling aanwezig van oosterse en westerse kunst. Wat opvalt is de verhalende vorm van zijn kunstwerken, die voorkomt uit de eeuwenoude traditionele Tibetaanse schilderkunst.

Thangka’s zijn religieuze voorwerpen waarbij alle symbolen en voorstellingen moeten voldoen aan strikte richtlijnen. Thangkaschilders worden langdurig opgeleid in de traditionele schilderkunst  en de eeuwenoude schildertechnieken om voldoende (ook religieuze) kennis en kundigheid te verwerven om een thangka te kunnen maken.

Contact